Medoviny a medová vína
Přírodně kvašené. Nová kolekce

Vyrábím kořeněné medoviny a medová vína. Začínám se také zabývat výrobou medových vín z jednodruhových medů.

Moje medoviny a medová vína jsou ryze přírodní, živé produkty. Jsou založené zastudena, z vlastního, šetrně ztekuceného medu, vody a medovinařských kvasinek. Ke kořenění medovin používám přírodní koření.

  Nepřidávám cukr, ani barviva, konzervanty či umělá aromata. 

  Sortiment našich medovin

  Poptávejte a objednávejte telefonicky nebo elektronickou poštou. Stejným způsobem dohodneme způsob a místo předání. Ceny sdělím na požádání.

  Medovina Sváteční

  Kořeněná, sladká. Kořeněná zejména skořicí, vanilkou a badyánem. Vhodná k ohřevu.

  Medovina Velikonoční a Vánoční

  Sezónní medoviny, kořeněné a sladké, s chutí staročeských perníčků. Obsahují hlavně skořici, hřebíček, vanilku a badyán. Výborné ohřáté. Vkusný a lahodný dárek. 

  Křivoklátské medové víno

  Tradiční a zejména mezi muži oblíbená medovina či medové víno se siluetou majestátného hradu Křivoklát. Kořeněno především skořicí, hřebíčkem a chmeleno hlávkovým žateckým poloraným červeňákem, který má to nejlepší chmelové aroma na světě. Jedině takový chmel dává křivoklátskému medovému vínu jemně hořkou chuť. Ke chmelení této medoviny používám svůj vlastní chmel v bio kvalitě. Podává se studená.

  Medovina Rytířská

  Jemná a sladká medovina. Připomíná výrazná sladká bílá vína ze Středozemí. Nejvýraznějším kořením je zázvor a kurkuma. Servíruje se dobře vychlazená. Přírodní sladké kořeněné medové víno. Tuto medovinu preferují zejména ženy a samozřejmě také fechtýři.  

  Medové víno

  Excelentní medovina připomínající jemný vermut. Svěží a mimořádný nápoj z medu. Sametový vinný bouquet. Kořeněné zázvorem a muškátem. Medovina roku 2017 v kategorii bylinných a kořeněných medovin. Nejlépe chutná dobře vychlazená. V poslední době obzvláště žádaný a zákazníky velmi dobře hodnocený kvašený nápoj z medu.   

  Medovina Chmelová

  Každá medovina nemusí být sladká... Vhodná jako aperitiv. Víceletá, suchá medovina obsahující výrazný podíl českého chmele. K výrobě této medoviny používám vlastní chmel v bio kvalitě. Hořkost rakovnického chmele doprovází příjemná chuť skořice. Pro fajnšmekry už mám přichystanou várku chmelenou zaoceánským chmelem US Simcoe, který má opojné borovicové aroma. Čas této medoviny teprve přijde. Mezi medovinami je chmelová medovina výjimečným nápojem. Podává se chlazená. Ideální nápoj k posezení pod střechou zahradní pergoly, které začíná odpoledne, pokračuje večer a končí s přicházející nocí...


  Muzeum medoviny

  Výhradní prodejce naší medoviny v Praze

  Muzeum medoviny v centru hlavního města Prahy nabízí ty nejlepší medoviny, které jsou v našich zemích k mání. V útulných prostorách nedaleko Karlova náměstí můžete vybírat až ze 100 druhů medovin od předních výrobců. Jsme velmi potěšeni, že můžeme být součástí pestré kolekce tradičních medovin. Právě zde, a na jediném místě v Praze, můžete zakoupit všechny druhy našich medovin a medových vín. 

  WWW.MUZEUMMEDOVINY.CZ