Medoviny a medová vína
Přírodně kvašené. Nová kolekce

Vyrábím kořeněné medoviny a medová vína. Začínám se také zabývat výrobou medových vín z jednodruhových medů.

Moje medoviny a medová vína jsou ryze přírodní, živé produkty. Jsou založené zastudena, z vlastního, šetrně ztekuceného medu, vody a medovinařských kvasinek. Ke kořenění medovin používám přírodní koření.

  Nepřidávám cukr, ani barviva, konzervanty či umělá aromata. 

  Sortiment našich medovin

  Poptávejte a objednávejte telefonicky nebo elektronickou poštou. Stejným způsobem dohodneme způsob a místo předání. Ceny sdělíme na požádání.

  Medovina sváteční

  Kořeněná, sladká. Kořeněná zejména skořicí, vanilkou a badyánem. Vhodná k ohřevu.

  Medovina velikonoční a vánoční

  Sezónní medoviny, kořeněné a sladké, s chutí staročeských perníčků. Obsahují hlavně skořici, hřebíček, vanilku a badyán. Výborné ohřáté. Vkusný a lahodný dárek. 

  Křivoklátské medové víno

  Tradiční a zejména mezi muži oblíbená medovina či medové víno se siluetou majestátného hradu Křivoklát. Kořeněno především skořicí, hřebíčkem a chmeleno hlávkovým žateckým poloraným červeňákem, který má to nejlepší chmelové aroma na světě. Jedině takový chmel dává křivoklátskému medovému vínu jemně hořkou chuť. Ke chmelení této medoviny používám svůj vlastní chmel v bio kvalitě. Podává se studená.

  Medovina rytířská

  Jemná a sladká medovina. Připomíná výrazná sladká bílá vína ze Středozemí. Nejvýraznějším kořením je zázvor a kurkuma. Servíruje se dobře vychlazená. Přírodní sladké kořeněné medové víno. Tuto medovinu preferují zejména ženy a samozřejmě také fechtýři.  

  Medové víno

  Excelentní medovina připomínající jemný vermut. Svěží a mimořádný nápoj z medu. Sametový vinný bouquet. Kořeněné zázvorem a muškátem. Medovina roku 2017 v kategorii bylinných a kořeněných medovin. Nejlépe chutná dobře vychlazená. V poslední době obzvláště žádaný a zákazníky velmi dobře hodnocený kvašený nápoj z medu.   

  Medovina chmelová

  Každá medovina nemusí být sladká... Vhodná jako aperitiv. Víceletá, suchá medovina obsahující výrazný podíl českého chmele. K výrobě této medoviny používám vlastní chmel v bio kvalitě. Hořkost rakovnického chmele doprovází příjemná chuť skořice. Pro fajnšmekry už mám přichystanou várku chmelenou zaoceánským chmelem US Simcoe, který má opojné borovicové aroma. Čas této medoviny teprve přijde. Mezi medovinami je chmelová medovina výjimečným nápojem. Podává se chlazená. Ideální nápoj k posezení pod střechou zahradní pergoly, které začíná odpoledne, pokračuje večer a končí s přicházející nocí...

  Medové víno bezové

  Vyzkoušeli jsme starou recepturu na výrobu bezové medoviny. Sušený květ a čerstvé plody bezu černého. Vzniklo medové víno s jemným bezovým aroma. Ve výrobně nám teď zraje šarže bezového vína, pro které jsme vedle květu použili sušené plody černého bezu. Ale to má ještě svůj čas. Nové bezové víno se povedlo a zcela určitě jej zařadíme do našeho portfolia medovin a medových vín. Podává se dobře vychlazené.

  Medový aperitiv

  Neboli medové víno pajasanové. Vzali jsme recepturu klasického medového vína, odměřili koření, přidali do medového roztoku a pár měsíců čekali, co se bude dít. Ještě je tedy třeba upřesnit, že pro založení medoviny jsme použili zvláštní pajasanový med, kterého se prostě v roce 2018 na Špičáku urodilo. Z počátku bylo v kvasírně znát aroma pajasanového medu. To se však v průběhu zrání medového vína postupně ztrácelo, až zbyla jen chuť zázvoru a muškátu, výraznější nasládlá chuť a trochu atypický hořký dozvuk. Právě nahořklá chuť je také jednou z vlastností pajasanového medu. A tak vznikl náš medový aperitiv. Nápoj připomíná známá fortifikovaná vína, jako je Cinzano nebo Martini, povzbuzuje chuť k jídlu a podává se dobře vychlazený třeba s plátkem citronu nebo by to šlo možná i s olivou. V každém případě budoucnost našeho medového aperitivu je závislá na snůšce pajasanového medu, která zrovna nebývá každým rokem. Je zapotřebí teplejší počasí v průběhu května a června a může se to třeba zase jednou povést.


  Medovinárna

  Výhradní prodejce naší medoviny v Praze

  Medovinárna v centru hlavního města Prahy nabízí ty nejlepší medoviny, které jsou v našich zemích k mání. V útulných prostorách nedaleko Karlova náměstí můžete vybírat až ze 100 druhů medovin od předních výrobců. Jsme velmi potěšeni, že můžeme být součástí pestré kolekce tradičních medovin. Právě zde, a na jediném místě v Praze, můžete zakoupit všechny druhy našich medovin a medových vín. 

  WWW.MEDOVINARNA.CZ